Jak domy modułowe mogą być dostosowane do Twoich potrzeb?

Domy (budynki) modułowe stają się coraz popularniejsze zarówno wśród osób, które poszukują wygodnego i niedrogiego miejsca do zamieszkania, jak też wśród przedsiębiorców oraz inwestorów. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, a jednym z nich jest łatwość dostosowania takiego budynku do potrzeb użytkownika.

Domy modułowe, jak sama nazwa wskazuje, powstają z modułów, czyli oddzielnych segmentów, przygotowywanych w fabryce i składanych na miejscu budowy. Wznoszenie takiego budynku jest o wiele szybsze niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod budowlanych – trwa około kilku tygodni – a przy tym znacznie tańsze. Jeśli powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m2, dom modułowy można postawić bez pozwolenia na budowę. Co ważne, bardzo łatwo da się go przystosować do konkretnych potrzeb, wymagań i oczekiwań użytkowników.

Na każdym terenie i z dowolnym wyposażeniem

Wielką zaletą budownictwa modułowego jest to, że tego typu budynek da się postawić praktycznie wszędzie. Dom modułowy może zostać wzniesiony nawet na trudnym terenie, gdzie postawienie budynku przy zastosowaniu klasycznych metod murarskich byłoby trudne lub wręcz niewykonalne. Wystarczy tylko wybrać działkę oraz konkretnie miejsce pod inwestycję. Ponadto, budynek taki jest mobilny, i to dosłownie. W razie potrzeby można go z łatwością rozłożyć na części i przenieść bądź przewieźć w inne miejsce.

Jeśli chodzi o estetykę i jakość wykonania, to budynki powstałe przy zastosowaniu technologii modułowej niczym nie różnią się na niekorzyść od klasycznych; często są nawet ładniejsze. Oferowane są różne projekty, dzięki którym inwestor może wybrać taki wygląd domu, jaki mu odpowiada. Wyposażenie leży oczywiście w zakresie decyzji użytkowników – dom modułowy można wyposażyć w dokładnie takie same sprzęty, meble oraz urządzenia, co klasyczne budynki. Istnieje również możliwość wybrania sposobu zasilania (np. fotowoltaika) i ogrzewania zabudowań. Każdy dostosuje więc modułowy budynek do swoich wymagań oraz potrzeb, i to w pełnym zakresie.

Możliwości zastosowań

Budynek modułowy z powodzeniem służyć może jako dom mieszkalny, zarówno sezonowy (np. letniskowy), jak i całoroczny. Dobra izolacja i ekologiczne materiały, z jakich powstają takie budynki, sprawiają, że gwarantują one znaczny komfort bytowy o każdej porze roku oraz niskie koszta eksploatacji.

Jednakże zakres zastosowań domów modułowych jest znacznie szerszy. Mogą one pełnić również funkcję użytkową. Przykładowo, rosnącą popularnością cieszą się biura modułowe. Stanowią one świetne rozwiązanie, które może wzbudzić zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców indywidualnych, jak i inwestorów tworzących powierzchnie biurowe pod wynajem. Co bardzo istotne, nowoczesne biura modułowe to nie tylko okazałe gmachy. Dzięki bogatej rynkowej ofercie dostępnych możliwości można z wielką łatwością dostosować budynek do swoich potrzeb. Z zalet wznoszenia biur w technologii modułowej mogą więc korzystać nie tylko duże korporacje, ale również małe, w tym nawet jednoosobowe, firmy. Biura modułowe stanowią kuszącą opcję dla przedsiębiorców, z uwagi na niskie koszta budowy oraz użytkowania; są one znacząco mniejsze niż w przypadku klasycznego budownictwa. Poza tym, ze względu na zastosowane do budowy ekologiczne materiały oraz energooszczędność, budynki modułowe są przyjazne dla środowiska naturalnego, toteż korzystanie z nich pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa i pomaga przyciągnąć nowych klientów.

Komentarz

Scroll to Top