Jak dbać o suchą skórę głowy i przetłuszczające się włosy

Piękne włosy i modna fryzura rzeczywiście dodają nam pewności siebie. Sytuacja znacznie się komplikuje, gdy włosy mają tendencję do przetłuszczania się, zaś skóry głowy do przesuszania się. Ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji można pozbyć się tych problemów.

Oczyszczanie włosów to podstawa

Zacznijmy od problemu jakim są przetłuszczające się włosy. Bądźmy szczere, nie zawsze mamy czas na to, by codziennie je myć, a przecież trudno w pracy pojawić się z tłustymi włosami. Wiele kobiet w takiej sytuacji ratuje się stosowaniem suchego szamponu, tyle tylko, że przesusza on włosy, ale i skórę głowy. Zatem jego stosowanie nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie lepiej przygotować tak swoją rutynę pielęgnacyjną, by nie musieć codziennie myć włosów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie oczyszczanie włosów. Oczywiście musicie zdawać sobie sprawę, że na najlepsze efekty trzeba poczekać przynajmniej kilka tygodni. Podstawą rutyny jest oczyszczanie włosów za pomocą szamponu z dodatkiem aloesu oraz pokrzywy. Sięgajcie po kosmetyki, które w składzie mają zioła czy ekstrakty roślinne. Zarówno aloes jak i pokrzywa usuwa z włosów nadmiar sebum, ale i zanieczyszczenia. To, że włosy się przetłuszczają nie oznacza, że nie wymagają nawilżenia. Wręcz przeciwnie. Dlatego też powinnyście sięgnąć po maski oraz odżywki z dodatkiem kwasu hialuronowego, który nawilża, ale nie natłuszcza włosów. Chroni też przed utratą wody, a dodatkowo tworzy na włosach film ochronny przed zanieczyszczeniami.

Sucha skóra głowy – jak poradzić sobie z tym problemem?

Co na suchą skórę głowy sprawdzi się najlepiej? Oczywiście trzeba zadbać o oczyszczanie, ale nawilżanie. Bardzo dobrze sprawdzą się płukanki z octu jabłkowego. Warto wiedzieć, że przywraca on naturalne pH skóry, ale i neutralizuje bakterie oraz grzyby. Jak przygotować płukankę octową? To proste. Wystarczy tylko wymieszać 5 łyżek octu jabłkowego z taką samą ilością ciepłej wody. Następnie należy nałożyć płukankę na skórę głowy i delikatnie ją wmasować. Po około 10 minutach spłukujemy ją letnią wodą i myjemy włosy. Możecie najpierw zastosować szampon z dodatkiem niacynamidu, który reguluje poziom wydzielania sebum, ale i nawilża skórę, a także bardzo dobrze ją oczyszcza, następnie już same włosy umyć szamponem z dodatkiem aloesu i pokrzywy. Włosy najlepiej suszyć suszarką z funkcją jonizacji.

Zdrowa dieta to podstawa

Od diety zależy nie tylko kondycja skóry i wygląd naszego ciała. Ma ona również wpływ na kondycję włosów. Dlatego powinna być odpowiednio zbilansowana. W przeciwnym razie może dojść do wypadania włosów czy ich osłabienia. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na dużej ilości świeżych warzyw, które powinny stanowić ponad 75% każdego posiłku. Oczywiście należy sięgnąć jeszcze po owoce, ale i produkty pełnoziarniste. Zrezygnujecie natomiast z jedzenia przetworzonego, które jest nie tylko pełne konserwantów, ale i kalorii, a do tego prowadzi do niedoborów. Organizm należy jeszcze nawadniać. Codziennie trzeba wypijać przynajmniej 1,5 litra wody. Dodatkowo można sięgać po soki tłoczone. Zrezygnujecie za to z napojów gazowanych. Częścią zdrowego stylu życia jest też aktywność fizyczna. Pomyślcie tylko, że już 20 minut dziennie wpłynie nie tylko na Waszą kondycję, ale też wygląd zewnętrzny.

Komentarz

Scroll to Top