Droga do tytułu CGMA: wymagania, proces, korzyści

Konkurencja na rynku pracy jest niewątpliwie bardzo duża. Oczywiście podstawą jest dobre wykształcenie, jednak warto również postawić na certyfikację, dzięki której zdobędziecie dodatkowe kompetencje, a wtedy znalezienie wymarzonej pracy stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Dziś podpowiemy Wam, czym jest CGMA.

Czym jest międzynarodowy tytuł CGMA?

Można stwierdzić, że tytuł CGMA jest przepustką do dalszej kariery. CGMA (Chartered Global Management Accounting) to Kwalifikacja Profesjonalna oferowana przez CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), którą można realizować również na uczelniach. Podczas studiów studenci mogą zdobyć dodatkowe kompetencje w obszarze rachunkowości zarządczej. Właśnie dzięki temu zyskują przewagę na rynku pracy. Dysponują wiedzą oraz kompetencjami z zakresu biznesu, oraz finansów. Wybierając CGMA na uczelni od CIMA, możecie dołączyć do społeczności prawie 700 tys. profesjonalistów z zakresu finansów. Zyskujecie przy tym kontakty, które bywają bardzo wpływowe i pozwolą Wam znaleźć zatrudnienie w naprawdę poważanych i cenionych firmach. Zwróćcie jeszcze uwagę, że zyskując dyplom, absolwenci często zarabiają nawet o 86% więcej. Zatem nie musicie zgadzać się na podstawę finansową i od samego początku możecie negocjować wyższe zarobki.

Jak realizowany jest program CGMA na uczelni CIMA?

Program CGMA na uczelni CIMA realiuzje w ramach kierunków finansowych objętych akredytacją. Co istotne, studenci, którzy zdają egzaminy z wymaganych przedmiotów, mogą zostać zwolnieni z niektórych egzaminów. Następnie po zdaniu egzaminu zewnętrznego mogą uzyskać jeden z poziomów kwalifikacji profesjonalnej CGMA. Wyróżniamy tutaj poziom certyfikatu, który pozwoli Wam zyskać wiedzę o prowadzeniu przedsiębiorstwa. Będziecie też dysponować znajomością różnych obszarów rachunkowości. Dodatkowo zyskacie wiedzę na temat potrzeb współczesnej działalności gospodarczej. Dostępny jest także poziom operacyjny, który obejmuje różnego rodzaju zagadnienia związane ze sporządzaniem sprawozdań finansowych. Będziecie także potrafili przygotować informacje istotne dla rachunkowości zarządczej. Absolwenci kursu potrafią korzystać z narzędzi decyzyjnych. Jeżeli odbywacie studia licencjackie, to możecie dołączyć do tego programu już od drugiego semestru studiów. Wystarczy po ukończeniu wymaganych przedmiotów na uczelni zdać egzamin zewnętrzny BA2 (Fundamentals of Management Accounting). Możecie również dołączyć do programu na pierwszym semestrze studiów magisterskich. Aby zaliczyć poziom operacyjny, należy zdać jedynie egzamin zewnętrzny oparty na studium przypadku (Operational Case Study).

Komentarz

Scroll to Top