Beżowy blond – kolor włosów idealny dla ciebie

Beżowy blond – synonim elegancji, czy nijaki „mysi” kolor włosów? Zdecydowanie to pierwsze, bo beżowy blond na pewno nie jest nijaki. Jeśli szukasz odmiany, ale nie chcesz za bardzo przesadzić z metamorfozą, właśnie beżowy blond może być dobrym wyborem na początek.

Jak wygląda beżowy blond na włosach?

Jak wygląda beżowy blond? Ten kolor włosów najłatwiej można określić jako neutralny. Nie jest ciepły, nie jest też chłodny, nie ma w sobie szarości ani bieli, próżno szukać także miodowych refleksów. Jest bardzo stonowany, wręcz dystyngowany, a przy tym dyskretny.

Beżowy blond ma to do siebie, że jako jeden z niewielu odcieni włosów nie jest jednolity. Jego naturalność bierze się między innymi właśnie z delikatnej zabawy odcieniami. Włosy wyglądają jak muśnięte słońcem, jednak nadal mają dość neutralny odcień.

Komu pasuje beżowy blond?

Neutralność beżowego blondu jest dobrym prognostykiem dla osób, które chciałby taki właśnie odcień mieć na włosach. W klasycznej wersji najlepiej pasuje osobom o chłodnej i neutralnej karnacji, ale przy odrobinie fryzjerskiej wprawy można dopasować go także do cieplejszego odcienia skóry.

Beżowy blond mogą nosić zarówno osoby młode, jak i nieco starsze. Na pewno sprawdzi się u seniorów, którzy chcą trochę oszukać czas. Naturalny wygląd beżowego blondu na pewno odejmie im kilka lat, a przy tym trzeba podkreślić, że beżowy blond (w przeciwieństwie do platynowego) nie podkreśla zmarszczek i niedoskonałości skóry twarzy.

Na jakich włosach dobrze wygląda beżowy blond – długich, czy krótkich?

W zasadzie na każdych zaprezentuje się dobrze, ale to długie włosy lepiej wydobędą i podkreślą subtelne piękno tego koloru. Beżowy blond na długich włosach to cała gama cieni, odcieni i półcieni, którym co prawda daleko do klasycznego balejażu, ale to właśnie dzięki nim włosy wyglądają bardzo naturalnie.

Co więcej, decydując się na beżowy blond, warto rozważyć ułożenie włosów w loki lub delikatne fale. Ten kolor jest wręcz stworzony do tego, by prezentować się na włosach innych niż proste.

Czy każde włosy da się przefarbować na beżowy blond?

Tak. Każde włosy można przefarbować na beżowy blond, ale nie zawsze uda się osiągnąć ten efekt za pierwszym razem.

W najlepszej sytuacji są posiadacze włosów blond – zarówno jasnych, jak i ciemniejszych odcieni. Także na jasnobrązowych włosach nie powinno być problemu z osiągnięciem beżowego blondu. Natomiast włosy ciemnobrązowe i czarne mogą potrzebować stopniowego rozjaśniana do beżowego blondu. Niewykluczone też, że ostateczny efekt na tych włosach okaże się nieco inny niż np. na siwych. I na tym właśnie polega urok beżowego blondu – nie jest identyczny w każdym przypadku, a jednak nigdy nie ma wątpliwości, że to właśnie z tym odcieniem włosów mamy do czynienia.

Do jakich stylizacji pasuje beżowy blond?

Odpowiedź na to pytanie powinna ucieszyć wszystkich: do każdych.

Beżowy blond jest na tyle neutralnym i uniwersalnym kolorem, że można się do niego ubrać w dowolny sposób. Nie ma znaczenia, czy preferujesz styl sportowy, stawiasz na bardziej elegancki, kochasz glany, czy wolisz szpilki. Beżowy blond pasuje zarówno do jeansów, jak i do sukienki wieczorowej. Możesz do niego nosić dowolne dodatki i biżuterię. Jeśli lubisz eksperymentować z garderobą, beżowy blond jest idealnym wyborem dla ciebie.

Komentarz

Scroll to Top